Dobozba zárt tudatosság

 

„Az vagy, amit megeszel!” – tartja a mondás, amelyet úgy is értelmezhetünk, hogy az ételek összetevői mellett az étkezések körülményei is hatással vannak szervezetünkre.

 

Először is fontos, hogy mindig csak kézmosás után, tiszta asztalnál, lehetőleg nyugodtan, akár kellemes társaságban fogyaszd el az ételeket. Közben jól eshet beszélgetni, persze csak ha már lenyelted a falatot! Az asztalon pedig semmi olyan tárgynak nincs helye, ami felesleges az étkezéshez!

 

Szükségesek viszont evőeszközök, pohár, szalvéta, de ételhordó doboz és kulacs is része lehet a terítéknek. Az otthon készített finomságok esetében is figyelj mindig a tisztaságra, frissességre, na meg persze a praktikus csomagolásra is, ha magaddal viszel valamit.

 

Te magad is elkészítheted a napközbeni étkezéseket! Mindig tiszta kézzel nyúlj az alapanyagokhoz. A nyers zöldségeket, gyümölcsöket alapos mosás, és ha szükséges, kellő hámozás, darabolás után dobozold. Egyszerű uzsonnákat egyedül is könnyedén összeállíthatsz: például a kedvenc gyümölcsödet pár darab keksszel.

 

A napközbenre csomagolt szendvics is finomabb és tartósabb marad, ha a zöldségeket feldarabolva, egy külön kis dobozban vagy újrahasznosítható csomagolásban viszed mellé. Minden olyan hozzávaló esetében, ami kifolyhat, összenyomódhat vagy összetörhet, jól záródó csomagolást válassz! A húsféléket, tojást, tejterméket, friss zöldséget és gyümölcsöt tartalmazó ételeket fogyaszd el még a készítés napján, mert hűtés nélkül később már könnyen megromolhatnak, ami árthat az egészségednek!

 

Viszont olajos magok, például mandula, tökmag, szárított vagy aszalt gyümölcsök, müzliszelet, gabonapehely szelet akár mindig lehet a táskádban, hiszen tartósak, Te pedig gyorsan juthatsz tápláló finomsághoz, ha megéhezel! Ha nap, mint nap van nálad egy kulacs víz, akkor inni sem felejtesz el, és könnyedén újratöltheted bármikor! Minden, amit otthonról viszel, megkönnyíti a mindennapokat, de még időt és pénzt is spórolhatsz!

 

Az ételek előkészítése igazán jó móka, akárcsak az új ízek felfedezése! A vidámságot ne rontsák el nem kívánt kis balesetek, ezért figyelj az éles eszközökre és az árammal működő konyhai gépek használatakor!

 

A forró edényekhez mindig óvatosan, kesztyűvel nyúlj, a konyhai gépeket kapcsold ki használat után! Ha mégis baj történik, azonnal hívj segítséget, ne egyedül próbáld megoldani!

 

Ahhoz, hogy egy következő alkalommal is szívesen kezdj hozzá valami finomság elkészítéséhez, megkönnyíted a dolgod, ha mindig elpakolod és elmosogatod a használt eszközöket! A konyhai tevékenykedés nemcsak jó kikapcsolódás és együtt töltött idő, hanem egyenes út az önállóság, a magadról való gondoskodás és a tudatos életmód felé!