Mondjam vagy ne mondjam?

 

Lehetséges, hogy ugyanabban a helyzetben két ember eltérő módon érzi magát? Persze! Hiszen az, hogy egy helyzet milyen érzést vált ki belőlünk, két dologtól függ. Felkelti-e a figyelmünket, illetve fontos-e a számunkra?

 

És ha igen, hogyan gondolkozunk róla?

 

Az is előfordul, hogy ugyanazt az érzést egyesek sokkal intenzívebben, mások enyhébben érzik, és abban is eltérünk, hogy milyen hosszan érezzük ezeket.

 

Nem vagyunk egyformák, ezért ha azt szeretnéd, hogy a másik megértsen és együttérezzen veled, akkor fontos kimondanod, hogyan és mi miatt érzed magad úgy, ahogy.

 

Bár az érzelmek többnyire csak néhány pillanatig tartanak, a hangulatok akár napokra hatalmukba keríthetnek, és a figyelmedre is hatással vannak.

Ha jó a hangulatunk, akkor előfordul, hogy kevésbé érintenek bennünket érzékenyen a dolgok, vagy nehezebben éljük bele magunkat egy kellemetlen helyzetbe. Ezért, ha egy barátod szomorú, te viszont jókedvű vagy, biztosítsd arról, hogy szívesen meghallgatod, és bátran kérdezd meg, hogyan tudsz segíteni neki.

A jókedvedről majd mesélsz akkor, amikor ő is nyitott rá.

 

Ha pedig körülötted mindenki vidám, és te vagy, aki rossz passzban van, bátran jelezd a többieknek, hogyan érzed magad, és mi esne jól.

Így segítesz nekik, hogy könnyebben megértsék, mi is zajlik benned, és nagyobb eséllyel tudnak téged támogatni. 

 

Mint  minden kapcsolatban, veletek is előfordulhat, hogy mégis félreértitek, vagy véletlenül megbántjátok egymást. Ilyenkor mindig ott a lehetőség, hogy nyitottan megbeszéljétek a történteket. Mit jelent ez? Meséld el a saját nézőpontod a barátodnak, fejezd ki az érzéseidet felé, ugyanakkor törekedj megérteni az ő érzéseit is.