Hogyan vigyázhatunk a Földre?

Fenntarthatóság az élelmiszer-előállítástól a fogyasztásig

 

Tanárnő: Gyertek be Luca, kezdődik a vetélkedő!

 Első csapatunk bemutatója Földünk fenntartható egészségéről szól.

 Tiétek a pálya!

 

Lány tanuló: A Föld ugyanúgy meg tud betegedni, mint mi. Nálunk a megbetegedést gyakran az jelzi, hogy lázasak leszünk. A Földnél hasonló a tünet, a légköre melegszik fel. Nekünk van gyógyszerünk, amely csillapítja a lázat, de sajnos a Földnek ilyet nem tudunk adni. Így az egyetlen esély arra, hogy ne legyen nagyon beteg, ha vigyázunk rá. Ez a fenntarthatóság.

 

Fiú tanuló: Videó-összeállításunkban olyan embereket szeretnénk bemutatni nektek, akik saját munkájuk során vagy életmódjukkal vigyáznak a Föld egészségére.

 

Lány tanuló: Ez a gazda úgy műveli a termőföldjét, hogy közben vigyáz a talajra, illetve a körülötte élő élővilágra. Így minden évben egészséges terményeket adhat át a vásárlóinak, illetve az élelmiszer-előállítóknak. Azon kívül, hogy többféle növényt termeszt a földjén, még egy kis erdőt is telepített, így még több növénynek és állatnak ad otthont.

 

Fiú tanuló: Ebben a gyárban az előállított élelmiszereket nem csomagolják be feleslegesen, csak amennyire szükséges, és környezetbarát csomagolóanyagot használnak.

 

Lány tanuló: Ez az anyuka csak olyan élelmiszert tesz a kosarába, amely közelről érkezett, szezonális. Arra is figyel, hogy amit vásárolt, azt otthonról hozott vászonzsákba tegye, hiszen a hosszú utaztatás és a plusz csomagolóanyag előállítása is növeli a légszennyezést, a vízhasználatot és a környezetbe jutó hulladék mennyiségét.

 

Fiú tanuló: Ez a család is vigyáz a Földre. A megvásárolt élelmiszereket nem engedik megromlani, és csak annyit vásárolnak, amennyi szükséges. Így nem pazarolnak az étellel. A hulladékot pedig szelektíven gyűjtik, hogy az újrahasznosítható legyen.

 

Lány tanuló: Ti is csatlakoztok azokhoz az emberekhez, akiknek fontos Földünk egészsége?